Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd paskowy

Napęd paskowy

Czym jest napęd paskowy?

W przypadku samochodów osobowych jednym z najbardziej istotnych mechanizmów, które odpowiadają nie tylko za bezpieczeństwo jazdy, ale także pośrednio wpływają na komfort prowadzenia, a także przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania wszystkich mechanicznych podzespołów, jest układ rozrządu. Odpowiada on między innymi za to, aby paliwo było na bieżąco dostarczane do silnika. Układ ten musi być odpowiednio napędzany, a za tę czynność mogą odpowiadać koła zębate, czasem łańcuchy, a najczęściej napęd paskowy wraz z rolkami prowadzącymi i paskami.

Układ rozrządu nie tylko pozwala na stały dopływ paliwa do silnika. Odpowiada również za usuwanie spalin oraz zgranie działania poszczególnych układów – sterowania zaworami oraz mechanizmów korbowo-tłokowych. Funkcjonowanie tego układu zapewnia napęd, który na ogół jest w dzisiejszych czasach stosowany w formie paska zębatego, będącego kompromisem między kołem i łańcuchem. W sklepie AS Auto Części znajdziesz wszelkie niezbędne części do napędów paskowych samochodów różnych popularnych producentów.

 

części do napędów paskowych


Pozostałe marki:

rolki prowadzące

Najlepsze części do osprzętu paskowego silnika

Układ rozrządu jest to taki mechanizm, do którego prawidłowej pracy niezbędne są także inne komponenty, takie jak rolki prowadzące i paski. Odpowiadają one za płynną pracę układu. Niezbędne są także pompy wody, pompy wtryskowe, a także rolki napinające zwane potocznie napinaczami. Pasek rozrządu napędza pompę wody oraz pompę wtryskową, a także przenosi napęd na wałek rozrządu z wału korbowego.

W sklepie AS Auto Części oferujemy sprawdzone części do osprzętu paskowego silnika w trosce o bezpieczeństwo jazdy twoje i twoich bliskich. Gwarantujemy, że wszystkie dostępne części pochodzą od najlepszych producentów, a gwarantujemy zapewniamy szybką dostawę i doskonałe ceny. Niezależnie od tego, jakiej marki samochód posiadasz, służymy fachowymi, eksperckimi radami. Z chęcią pomożemy ci dobrać odpowiednie komponenty do napędu paskowego, by twój samochód mógł bezpiecznie służyć przez jak najdłuższy czas.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.