Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ hamulcowy
  7. chevron_right
  8. Hamulce tarczowe
  9. chevron_right
  10. Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe

W asortymencie internetowego sklepu z częściami zamiennymi As Auto Części znajdują się elementy poszczególnych układów w samochodzie, w tym układu hamulcowego. Oferujemy m.in. klocki hamulcowe, które są jedną z głównych części hamulca tarczowego składającego się z okładziny cierniowej, tarczy oraz jej metalowej podstawy. Dystrybuujemy części do samochodów wszystkich marek. Aby ułatwić Państwu wyszukiwanie produktów, na naszej stronie można korzystać z nowoczesnej wyszukiwarki. Dzięki niej można szybko znaleźć pożądany towar.

Klocki są zbudowane z płytki nośnej oraz okładziny ciernej. Ponieważ płytka w bezpośredni sposób może przekładać się na głośną pracę hamulców, pokrywa się ją obecnie różnymi materiałami, np. gumą czy specjalną nakładką z włókna szklanego. Klocki są osadzone w specjalnych jarzmach zacisków hamulcowych i za sprawą hydraulicznie uruchamianych tłoków są dociskane do tarczy. Poprzez obrót tarczy hamulcowej i koła jezdnego powstaje siła umożliwiająca zahamowanie pojazdu. To bardzo istotne dla bezpieczeństwa poruszania się po drodze, a także gwarancja komfortowej jazdy dla kierowcy i jego pasażerów.


Pozostałe marki:

klocki hamulcowe

Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Te podstawowe elementy hamulca tarczowego powinny zostać wymienione, kiedy grubość okładzin ciernych spadnie poniżej określonego poziomu. Obecnie w klockach hamulcowych zamontowane są specjalne czujniki ich zużycia, dzięki czemu w momencie, w którym należy je wymienić, zapala się lampka kontrolna. Informuje ona o konieczności wymiany części. W starszych samochodach stosowano blaszkę, którą umieszczano w klockach. Kiedy okładzina ulegała starciu, blaszka zaczynała hałasować. Bez względu na rodzaj klocków, w momencie uszkodzenia tej części bądź jej zużycia, warto zakupić element zamienny w sklepie internetowym As Auto Części.

Należy wziąć pod uwagę, że hamulce są bardzo ważnym układem w każdym aucie, który odpowiada za bezpieczeństwo. Właśnie dlatego należy regularnie i bardzo dokładnie sprawdzać stan okładzin na obu kołach osi. Podczas wymiany części trzeba od razu wymienić klocki przy obu kołach. Zapewni to odpowiedni rozkład siły hamowania, a to z kolei przełoży się na bezpieczną eksploatację pojazdu. Wybierając ofertę As Auto Części, wybierają Państwo nie tylko sprawdzone elementy idealnie dopasowane do marki samochodu i rocznika, ale również profesjonalną obsługę, świetne ceny i szybką dostawę. Współpracujemy z firmami kurierskimi GLS i INPOST. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: 500 396 513 oraz 508 991 988.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.