Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ hamulcowy
  7. chevron_right
  8. ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy

ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy

As Auto Części i podzespoły do ESP

Jednym z ważniejszych elementów, które mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, jest system ESP. Nazwa – elektroniczny program stabilizacji – określa główną funkcję systemu, jaką jest stabilizacja toru auta np. podczas pokonywania zakrętu. Wówczas ESP przejmuje całkowitą kontrolę nad połączonymi układami ABS czy ASR, gwarantując bezpieczną jazdę. Jest to rodzaj elektronicznego asystenta, który z powodzeniem koryguje błędy kierowcy, przejmując pieczę nad pojazdem w awaryjnych sytuacjach. Współcześnie jest to już standard w samochodach klasy średniej i wyższej. Aby zapewnić efektywne i bezawaryjne funkcjonowanie programu, warto zaopatrzyć się w niezawodne części zamienne do systemu ESP wysokiej jakości, których szeroki wybór znajdą Państwo w ofercie internetowego sklepu motoryzacyjnego As Auto Części.

ESP stabilizuje kierunek jazdy w przypadku tracących przyczepność samochodów i koryguje ich tor jazdy dzięki zastosowanym w nim układom elektronicznym. Rozpoznają one bez większych problemów stan awaryjny. Potrafią np. rozróżnić poślizg boczny, w który wpada samochód, i skutecznie przeciwstawić się obrotowi auta. Dzieje się tak dzięki temu, że system może przyhamować dowolne koło.

podzespoły do ESP


Pozostałe marki:

części zamienne do systemu ESP

Części zamienne do systemu ESP

Pełen zakres możliwości elektronicznego programu stabilizacji to jazda wprost, wykonywanie manewru skręcania, hamowanie, toczenie, gwałtowne przyspieszanie. Układ jest w stanie interweniować w każdej sytuacji, kiedy kierowca potrzebuje wsparcia.

System ESP ma wiele przydatnych funkcji i łączy w sobie zalety wielu układów, m.in. ABS, EBD, MSR, czy ASR. Poszczególne podzespoły do ESP monitorują określone wartości, wśród których można wymienić m.in. kąt skrętu kierownicy, ciśnienie płynu hamulcowego w przewodach, prędkość obrotową każdego z kół przednich i tylnych, przyspieszenie poprzeczne auta, prędkość obrotową wokół osi pionowej samochodu, a także aktualną prędkość jazdy samochodu. Czasami układ ESP bierze też pod uwagę dokładną masę pojazdu, prowadzi system kontroli ciśnienia i porównuje prędkość obrotową kół. Dzięki tym precyzyjnym pomiarom układ ESP jest w stanie przejąć kontrolę nad pojazdem w każdej kryzysowej sytuacji.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.