Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Sprzęgło / części montażowe
  7. chevron_right
  8. Tarcza dociskowa sprzęgła

Tarcza dociskowa sprzęgła

Solidne, trwałe części do pedału sprzęgła – tarcza dociskowa

Docisk sprzęgła to jeden z elementów, na które składa się cała konstrukcja pedału napędowego. Odpowiada on za prawidłową pracę pary ciernej. Zadaniem tej części jest przede wszystkim wygenerowanie odpowiedniej siły tarcia na powiązanych ze sobą, współpracujących elementach. Jeżeli docisk nie jest dostatecznie intensywny, może to skutkować szybszą eksploatacją części pary ciernej. To bardzo ważny element w całym systemie napędowym, który jest odpowiedzialny za prawidłową, bezproblemową pracę tarczy dociskowej oraz tarczy sprzęgła. W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć trwałe, solidne części, które są dedykowane do konkretnych modeli samochodowych.

Tarcza dociskowa stanowi część pary ciernej. Mechanizm rozłączenia systemu odbywa się poprzez naciśniecie na pedał sprzęgła, wówczas następuje odsunięcie się od siebie współpracujących elementów. Odbywa się to poprzez łożysko oporowe, które wywiera nacisk na sprężynę talerzową. Ponowne połączenie pary ciernej następuje po zwolnieniu lewej nogi z pedału, czyli włączeniu sprzęgła.

tarcza dociskowa sprzęgła


Pozostałe marki:

docisk sprzęgła

Tarcza dociskowa sprzęgła

Dostępne w naszym sklepie elementy układu napędowego są stworzone z trwałych elementów, zapewniających odpowiednią integrację całego systemu, co bezpośrednio przekłada się na sprawne i bezpieczne poruszanie się auta. U nas znajdą Państwo nowe, oryginalne części układu napędowego, które są produkowane do konkretnych marek i modeli samochodowych. Proponowana tarcza stanowi niezbędny element, który umożliwia sprawne działanie całościowej konstrukcji pedału sprzęgła. Prawidłowo działające części, które stanowią integralny system napędowy auta, to gwarancja sprawnego poruszania się pojazdu. W naszym sklepie znajdą Państwo wszystkie, niezbędne części samochodowe. Nasz asortyment stanowią wyłącznie produkty sprowadzane od renomowanych producentów, które zapewniają zwiększoną żywotność auta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.