Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Sprzęgło / części montażowe
  7. chevron_right
  8. Koło zamachowe

Koło zamachowe

Prawidłowa praca silnika oraz płynna jazda – dwumasowe koła zamachowe

Koło zamachowe jest jednym z elementów podzespołu silnika, które jest zamocowane za pomocą śrub do końca wału korbowego. Stworzony z metalu odpornego na korozję, swoim kształtem przypomina talerz, którego głównym zadaniem staje się zapewnienie równej, płynnej pracy silnika poprzez zgromadzenie energii kinetycznej. Zapas energii jest ściśle powiązany z suwami silnika. W tym przypadku z suwem pomocniczym. Element ten służy do utrzymywania prędkości obrotowej silnika na odpowiednim poziomie. Dostępne w naszym sklepie modele odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, nawet podczas bardzo dużych obrotów. Wykazują się także wysokim poziomem wytrzymałości na ścieranie oraz korozję.

Jedną z odmian zamachowych są koła dwumasowe, które odznaczają się przede wszystkim zastosowaniem lżejszej konstrukcji. To rozwiązanie zapewniło wyciszenie drgań skrętnych, które uaktywniają się podczas wysokiej pracy centralnej części układu napędowego – silnika.

części montażowe sprzęgła


Pozostałe marki:

sprzęgło kompletne

Wysokiej jakości koła dwumasowe

Oprócz tego, do ich głównych zalet należy także ograniczanie impulsywnych wzrostów momentu obrotowego. Wysokiej jakości modele mają istotny wpływ na przedłużenie żywotności skrzyni biegów, a także innych powiązanych z nią elementów, m. in. synchronizatorów. Poprawne działanie tych elementów zapewnia także komfort podczas naciskania na pedał sprzęgła – część ta zapewnia jego lekką, płynną pracę.

W naszym sklepie internetowym mogą Państwo kupić wysokiej, jakości koło dwumasowe, które odznacza się lekką, a jednocześnie solidną konstrukcją. Posiadamy modele, które są dopasowane do wybranych marek samochodów. Nasze produkty odznaczają się trwałością oraz długim, bezawaryjnym użytkowaniem. Ich stosunkowo lekka waga nie powoduje problemów eksploatacyjnych. Zastosowanie wysokogatunkowych materiałów skutecznie chroni przed korozją oraz ścieraniem. Zapewniamy nowe, oryginalne zestawy, które dostarczane są od sprawdzonych producentów.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.