Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd koła
  7. chevron_right
  8. Wał napędowy

Wał napędowy

Za co odpowiada wał napędowy?

Wał napędowy jest jednym z tych elementów wyposażenia samochodu, o które dbałość powinna być zwiększona, a które są dosyć mocno bagatelizowane – nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także podczas przeglądów, a nawet napraw serwisowych. Sprawne i poprawne funkcjonowanie tego elementu jest niezbędne do uzyskania płynnej pracy mechanicznych elementów pojazdu z przegubem włącznie, a co za tym idzie – do wyeliminowania zbędnych huków i innych niepożądanych dźwięków przy pracy samochodu podczas jazdy.

Wał napędowy ma za zadanie przenosić pomiędzy poszczególnymi elementami moment obrotowy. A zatem ta część pełni niezwykle istotną funkcję w pracy samochodowego układu napędowego – nie tylko w samochodach osobowych, ale również w przypadku samochodów dostawczych. Konstrukcja tego mechanizmu nie jest uniwersalna i w danym samochodzie oflagowanym logo konkretnego producenta może wymagać zastosowania pojedynczego wału, bądź kilku zintegrowanych elementów.

wały napędowe


Pozostałe marki:

wał napędowy

Wały napędowe do twojego pojazdu

Jeżeli w twoim samochodzie nastąpiło uszkodzenie wału, powinieneś niezwłocznie wymienić go na nowy. Podczas wybierania odpowiedniego elementu do twojego samochodu zwróć uwagę na wymogi podane przez producenta, tak, by dobrać indywidualnie wymiary, a także inne kluczowe parametry tego podzespołu. Uszkodzenia w tym mechanizmie mogą doprowadzić do powstania znacznych szkód w obrębie podwozia, a niekiedy nawet przyczynić się do wywrócenia pojazdu podczas jazdy – miej na uwadze bezpieczeństwo własne i twoich bliskich!

Elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego samochodu, takie jak wały napędowe, znajdziesz w profesjonalnym sklepie z częściami zamiennymi do każdego rodzaju i marki samochodów - AS Auto Części. To, co nas odróżnia na tle innych sklepów to fachowe doradztwo w zakresie doboru części ze względu na właściwości konkretnego pojazdu, a ponadto bardzo szybka realizacja każdego zamówienia – dzięki temu twoja przesyłka dotrze pod wskazany adres w krótkim czasie, a ty będziesz mógł cieszyć się sprawnym samochodem.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.