Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd paskowy
  7. chevron_right
  8. Pasek klinowy / zestaw

Pasek klinowy / zestaw

Zestaw z pasem klinowym

Pas klinowy jest to element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania samochodu w przypadku, kiedy zastosowany mechanizm poprzez swoją specyfikę wymaga jego używania. Używany jest w przekładni pasowej klinowej, która jest z kolei typem mechanicznej przekładni cięgnowej. Wykorzystany w niej elastyczny pasek jest właśnie cięgnem. Opasany jest on wokół obydwu kół – czynnego oraz biernego. W takiej przekładni przełożenie napędu umożliwione jest dzięki zastosowaniu ciernego łączenia między elementami.

Zestaw z pasem klinowym zawiera pas podlegający znormalizowaniu. Taki pas charakteryzuje się przekrojem o kształcie zbliżonym do trapezu. Skład omawianego paska jest stały i tworzą go trzy warstwy. Pierwszą z nich jest warstwa nośna. Złożona jest ona z linek stalowych bądź z tworzywa sztucznego – poliamidu. Kolejną z warstw jest warstwa podatna, którą tworzy kauczuk tudzież regularna guma. Ostatnią warstwę tworzy połączenie gumy oraz materiału, stąd jej nazwa – tkaninowo-gumowa. Otacza je taśma kordowa lub płócienna.

zestawy z pasem klinowym


Pozostałe marki:

pasy klinowe

Pas klinowy. Zestaw pasa klinowego

Budowa pasa klinowego, wraz z wykorzystaniem taśmy płóciennej bądź tkanej, kordowej, nie jest przypadkowa. Zastosowane rozwiązania gwarantują nie tylko przyczepność, ale także wytrzymałość. Ponadto pas charakteryzuje nieznaczna rozciągliwość, co gwarantuje jego długotrwałe użytkowanie. Wykorzystanie takiego pasa umożliwia dostarczenie napędu niezbędnego do prawidłowej pracy alternatora niezbędnego do pracy akumulatora, a także pompy wspomagania układu kierowniczego oraz pompy wodnej i sprężarki klimatyzacji.

W sklepie AS Auto Części znajdziesz zestaw pasa klinowego dostosowany bezpośrednio do marki i modelu twojego samochodu. Kupując u nas, zyskujesz pewność, że trafią do ciebie wyłącznie oryginalne części od czołowych producentów osprzętu samochodowego. Zanim dokonasz zakupu, skonsultuj swój wybór z naszymi fachowcami – doradzą ci, jakiego zakupu powinieneś dokonać, by osprzęt funkcjonował jak najdłużej bezawaryjnie, a ty mógłbyś cieszyć się komfortową jazdą. Oferowane produkty posiadają gwarancję producenta.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.