Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ chłodzenia
  7. chevron_right
  8. Pompy wodne / uszczelki

Pompy wodne / uszczelki

Profesjonalna pompa wodna

Nie ulega wątpliwości, że układ chłodzenia w samochodzie odpowiada za utrzymanie stałej temperatury, aby nie doprowadzić do niekorzystnego dla auta stanu wychłodzenia lub przegrzania. Do efektywnego chłodzenia silników niezbędna jest krążąca w układzie pomiędzy silnikiem a chłodnicą ciecz, którą wprawia w ruch pompa wodna, a więc pompa cieczy chłodzącej. Jest to niewielkie, otwarte urządzenie, które skutecznie porusza do obiegu ciecz chłodzącą. Pompa jest najczęściej napędzana specjalnym paskiem. W zależności od modelu samochodu, zwykle jest pasek rozrządu, łańcuch albo pasek wielorowkowy (który de facto napędza również inne urządzenia pomocnicze). Bardzo często ta część samochodowa jest elementem układu napędu rozrządu i wówczas warto ją systematycznie wymieniać.

W As Auto Części znajdą Państwo szeroki asortyment w zakresie profesjonalnych pomp wodnych. To nowoczesny sklep motoryzacyjny na miarę Państwa potrzeb. Korzystamy wyłącznie z najnowszych rozwiązań technologicznych i informatycznych, aby niezawodnie dobierać dla Państwa części zamienne. Chcemy, aby nasze produkty spełniały Państwa oczekiwania. Mamy dziewięcioletnie doświadczenie w dystrybucji części samochodowych, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że w As Auto Części znamy się na tym, co robimy i proponujemy Państwu sprawdzone produkty dobrej jakości.

pompa wodna


Pozostałe marki:

koła pasowe pompy wodnej

Zestaw uszczelek układu chłodzenia od As Auto Części

Pompa jest raczej prostym urządzeniem, które składa się z korpusu, wirnika osadzonego na łożysku oraz wspólnym wałku z kołem napędowym. Obecnie popularne są wirniki osadzone w korpusie na dwóch łożyskach, które powinny zostać dobrane do obciążeń panujących na wirniku i kole napędowym. Duże znaczenie ma odpowiedni płyn, który chłodzi, jak i smaruje czołowe uszczelnienie mechaniczne pompy wody – w zależności od materiałów, z jakich wykonana jest chłodnica i wirnik, koniecznie trzeba zatroszczyć się o należyty skład płynu chłodzącego, aby chronił on te elementy przed korozją. Sama woda mogłaby zniszczyć metalowy wirnik pompy na skutek korozji, ponadto na pracę czynnika chłodzącego narażone są również znajdujące się pomiędzy pompą a blokiem uszczelki pompy wodnej. Ich szeroką ofertę znajdą Państwo w As Auto Części. Gwarantujemy szeroki asortyment, atrakcyjne i konkurencyjne na rynku ceny oraz szybką wysyłkę zamówionych u nas towarów. U nas zamówicie również zestaw uszczelek układu chłodzenia oraz koła pasowe pompy wodnej.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.