Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Marki samochodów

Przekładnia kierownicza / pompa

Profesjonalna maglownica

Układ kierowniczy jest jednym z najważniejszych mechanizmów w samochodzie – to on odpowiada bezpośrednio za bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z pojazdu. Istotnym elementem układu jest z kolei przekładnia kierownicza. Aby zadbać o jej dobry stan techniczny (i innych części zmiennych), warto zaufać As Auto Części. Jesteśmy profesjonalnym sklepem motywacyjnym i już od dziewięciu lat wybieramy dla Państwa najlepsze rozwiązania technologiczne, dobierając części samochodowe najlepszej jakości. Gwarantujemy doskonały stan techniczny dostępnych w naszym asortymencie części zmiennych do samochodów wielu marek, a także bogatą ofertę, bezpieczne zakupy i szybką realizację zamówień. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment w tym takie podzespoły jak maglownica, pompa wspomagania, czy koło pasowe pompy wspomagania.

Kolumna kierownicza połączona jest z kołem kierownicy i przekładnią specjalnym przegubem krzyżakowym – to on umożliwia zmianę kąta pracy przekładni. Pod wpływem eksploatacji ulega zużyciu, wówczas może pojawić się dyskomfort związany z hałaśliwą pracą wyeksploatowanego przegubu. Ponadto w opisanej wyżej sytuacji zachodzi realne niebezpieczeństwo rozpięcia kolumny kierowniczej, a w rezultacie utraty mechanicznego połączenia między kierownicą a przekładnią.

przekładnia kierownicza

Wybierz markę:

Pozostałe marki:

pompa wspomagania

Przekładnia kierownicza na miarę Państwa potrzeb

Zębatkowa przekładnia kierownicza potocznie bywa nazywana maglownicą. To ona przenosi ruch kierownicy na mechanizm zwrotniczy, umożliwiając w rezultacie skręt kół w lewo lub w prawo. Mówiąc fachowo, zamienia ona ruch obrotowy na ruch postępowy. Niestety, bardzo często dochodzi do awarii tej części układu kierowniczego, ponieważ jest ona narażona na częste przeciążenia, np. w postaci uderzeń od leżących na jezdni przeszkód, a także dziur i wszelkich nierówności. To jednak niejedne powody zużycia tego elementu. Nawet jeśli kierujący pojazdem wjedzie w krawężnik z niewielką prędkością, taki manewr może spowodować obciążenia w układzie kierowniczym. Równie niekorzystną sytuacją jest przejeżdżanie przez ubytki nawierzchni ze skręconymi kołami czy pokonywanie progów zwalniających.

Objawem zużycia przekładni kierowniczej jest luz odczuwalny na kole kierownicy. Niekiedy można usłyszeć charakterystyczny stukot podczas kręcenia kierownicą czy przejeżdżania przez nierówności na asfalcie. Aby uniknąć takich sytuacji, koniecznie muszą się Państwo zatroszczyć się o części zmienne wchodzące w skład układu kierowniczego. W tym celu warto zadbać o produkty najlepszej jakości, a następnie dbać o ich stan techniczny, serwisując je i oddając do przeglądu.