Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ kierowniczy
  7. chevron_right
  8. Kolumna kierownicza

Kolumna kierownicza

Kolumny kierownicze

Kolumna kierownicza jest elementem układu kierowniczego, która służy do przeniesienia tzw. momentu obrotowego bezpośrednio z koła kierownicy na przekładnię kierowniczą. Ten manewr zapewnia tak naprawdę proporcjonalny skręt kół samochodu, a więc wciela w życie polecenie nadane przez kierowcę. To jednak nie wszystko! Ta część samochodowa oprócz przenoszenia momentu obrotowego spełnia również bardzo istotną funkcję pasywnego systemu bezpieczeństwa. Jak to się dzieje? Poprzez swoją charakterystyczną, stabilną konstrukcję, w przypadku czołowego wypadku bądź innej stłuczki w dużym stopniu pochłania energię kinetyczną, a tym samym chroni kierowcę, zmniejsza uszkodzenia jego klatki piersiowej i głowy.

Kolumna kierownicza jest bardzo ważną częścią w każdym samochodzie. Jest ona umieszczona pod kątem w stosunku do osi poziomej samochodu, ale jej położenie można dopasować – posiada mechanizmy regulacji jej położenia. Dzięki temu możliwe jest jej podnoszenie i opuszczanie, a nawet delikatne wsuwanie w kierunku silnika lub w stronę pasażera.

kolumny kierownicze


Pozostałe marki:

kolumna kierownicza

Kolumna kierownicza od As Auto Części

Sam układ regulacji może być ręczny bądź wspomagany elektrycznie – na rynku znajduje się duży wybór części w tej kategorii. Szeroką ofertę i wygodny sposób wyszukiwania dopasowany do konkretnego modelu auta znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

W sklepie motoryzacyjnym As Auto Części znajdą Państwo również produkty związane z mocowaniem kolumny kierowniczej. Nadają się one do wykorzystania w wielu różnych modelach samochodów, dzięki czemu w prosty sposób znajdą Państwo części dopasowane do Państwa auta. Ponadto ta część zamienna w dużym stopniu gwarantuje bezpieczeństwo jazdy. To wszystko sprawia, że warto znaleźć produkt dobrej jakości, który przełoży się na komfortową jazdę. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wygodny system wyszukiwania części, bogaty asortyment, konkurencyjne ceny oraz szybką wysyłkę zamówionych u nas towarów. Zamówienia realizujemy w ciągu dwudziestu czterech godzin od momentu ich złożenia.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.