Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Zawieszenie osi / prowadzenie kół / koła
  7. chevron_right
  8. Przeguby

Przeguby

Elementy napędu koła – trwałe i wydajne przeguby

Przeguby to elementy, które zaliczane są do układu napędowego koła – ich zadaniem jest przekazanie mocy (napędu) na koła samochodu ze skrzyni biegów. Zamontowana obok nich osłona ma za zadanie chronić tę część napędową przed dostawaniem się do jej wnętrza zanieczyszczeń, które wpływają na ich szybszą eksploatację. Innymi czynnikami, które decydują o zużyciu tych elementów, jest praca na dużych obciążeniach – do przedwczesnej eksploatacji może dojść wówczas, gdy kierowca na skręconych kołach gwałtownie rusza z miejsca – wytrzymałość zmniejsza się podczas dużego stopnia wychylenia połączonego z wysokim obciążeniem.

W mechanice pojazdów stosuje się przeguby zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze z nich mocowane są przy kole – objawami ich uszkodzenia jest hałas, który nasila się podczas skręcania kół pojazdu. Drugi rodzaj przegubów – wewnętrzne – są łącznikiem pomiędzy skrzynią biegów i półosią napędową.

przeguby


Pozostałe marki:

przegub nośny

Przeguby zewnętrzne i wewnętrzne – szeroki wybór części do układu napędowego w samochodzie

Awaria tego modelu uwidacznia się w generowaniu drgań, szczególnie podczas przyspieszenia pojazdu. W asortymencie naszego sklepu możesz kupić oba te modele – zapewniamy nowe, oryginalne części, prosto od producenta. Oferujemy również gumowe elementy ochronne, które zwiększą wydajność i uchronią części przed szybkim zużyciem.

Przegub prowadzący i jego ewentualny montaż nie jest czynnością skomplikowaną. W niektórych modelach pojazdów należy wyciągnąć całą półoś napędową, jednak w większości przypadków wystarczy jedynie wymontować go z piasty. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wszystkie niezbędne elementy układu napędowego – zapewniamy bardzo dobre ceny oraz wyłącznie nowe, oryginalne części. Wały napędowe, piasty koła, drążki, stabilizatory, połączenia obrotowe oraz wiele innych elementów czeka na Ciebie w naszym szerokim asortymencie – dostępne części są dedykowane do określonych modeli pojazdów. Zapraszamy na zakupy!

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.