Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Silnik
  7. chevron_right
  8. Smarowanie

Smarowanie

Części do układu smarowania

Smarowanie silnika zapewnia mniejsze zużycie poszczególnych, sparowanych ze sobą części, poprzez dostarczenie im optymalnej dawki oleju silnikowego. W celu utrzymania czystości oleju stosuje się specjalne filtry, które chronią przed przedostawaniem się do jego wnętrza szkodliwych zanieczyszczeń. Ruchome, obrotowe części znajdujące się wewnątrz silnika potrzebują odpowiedniej ochrony przed przedwczesnym ścieraniem, dlatego też układ olejenia zapewnia niezbędne zabezpieczenie dla całego układu napędowego samochodu. W naszym sklepie znajdą Państwo profesjonalne części, takie jak: pompa oleju, misa olejowa, uszczelki i filtry, czujniki ciśnienia pokrywy cylindrów oraz włącznik ciśnieniowy.

Pompa oleju to jeden z najważniejszych elementów całego systemu smarowania. Jest ona usytuowana w silniku samochodu i odpowiada za ciągłe krążenie cieczy po elementach silnika. Poprawne działanie tego elementu układu smarowania odpowiada również za stworzenie odpowiedniego poziomu ciśnienia. Płyn silnikowy tłoczy się między zębatymi kołami, w wyniku czego generuje się jego wysokie ciśnienie i dostarczanie cieczy do głównej części – magistrali olejowej. Jest to zatem bardzo istotny element, który zapewnia ochronę części układu napędowego przed ścieraniem i szybkim zużyciem.

misa olejowa


Pozostałe marki:

pompa oleju

Smarowanie silnika – profesjonalne, solidne części do układu olejowego

Misa olejowa to zbiornik oleju, od którego rozpoczyna się praca całego układu smarowania silnika. Znajduje się ona blisko silnika, zazwyczaj jest usytuowana pod wałem korbowym. Standardowa pojemność zbiornika wynosi średnio około 5-6 litrów. Z tego miejsca rozpoczyna się obieg oleju po wszystkich elementach układu napędowego. Jest to spójny z resztą układu smarowania element odpowiadający za cyrkulację oleju. Z zależności od mocy silnika zmieniają się również parametry zbiornika oleju. W naszym sklepie znajdą Państwo modele dostosowane do konkretnych modeli aut. Zapewniamy oryginalne, nowe produkty.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.