Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Klimatyzacja
  7. chevron_right
  8. Skraplacz

Skraplacz

Dlaczego skraplacz klimatyzacji może zostać uszkodzony?

Skraplacz klimatyzacji określany stanowi wymiennik ciepła. Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie ciepła z czynnika chłodniczego. Gorąca para dostaje się do górnej części skraplacza, następnie płynie przez jego rurki, gdzie jest oddawane ciepło. Stopniowo skraplana para dostaje się w formie cieczy do parownika. W samochodzie skraplacz znajduje się z przodu przed chłodnicą wody. Choć zdarza się, że jest z nią zespolony.

Jeżeli chłodnica klimatyzacji ma być sprawdzona pod kątem prawidłowego działania i w celu wyeliminowania ewentualnych usterek, na jej żeberka można rozpylić wodę, po czym obserwować temperaturę i ciśnienie układu. Jeśli temperatura będzie normalna, a ciśnienie spada zbyt szybko, można podejrzewać, że przyczyną kłopotów są nadmiar oleju, zanieczyszczenie układu albo jest zły przepływ powietrza. Każdy z powodów niesie daleko idące konsekwencje, dlatego pojazd powinien trafić do warsztatu samochodowego.

skraplacz klimatyzacji


Pozostałe marki:

chłodnica klimatyzacji

Chłodnica klimatyzatora wymieniona na dobry zamiennik

Tuż po kompresorze skraplacz klimatyzacji jest następnym miejscem, do którego po zassaniu trafią wszelkie nieczystości i opiłki. Oznacza to, że może on być do tego stopnia zanieczyszczony, że czynnik chłodzący nie będzie miał możliwości przepływu. Kluczem jest zatem regularne czyszczenie samochodu i samej klimatyzacji. Ponadto nie można zapominać o prawidłowej konserwacji i corocznym przeglądzie.

Niestety czasem mimo środków zapobiegawczych może się okazać, że chłodnica klimatyzacji będzie musiała być wymieniona na nową. W takiej sytuacji zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Wysokiej jakości produkty zostaną docenione zarówno przez kierowców, jak i mechaników, którzy będą dokonywali wymiany. Wszystkie sprzedawane przez nas produkty, zostały wyprodukowane wedle najwyższych standardów, dlatego gwarantują, że skraplacz będzie wymieniony na trwały i bezawaryjny zamiennik.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.