Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Klimatyzacja
  7. chevron_right
  8. Parownik

Parownik

Za co odpowiada parownik klimatyzacji samochodowej?

Parownik klimatyzacji jest tym elementem w całym układzie, w którym zaraz po sprężarce dochodzi do wymiany ciepła. Jest umiejscowiony dość głęboko między kabiną a komorą silnika. Lokalizacja ta wiąże się z szeregiem problemów. Zazwyczaj kłopoty z tym elementem podejrzewa się, gdy podczas jazdy pojawia się nieprzyjemny zapach. Trudnością jest też sama diagnostyka szczelności. Część kierowców nie przywiązuje dużej wagi do parownika, tymczasem spełnia on ważne funkcje, a jego niesprawne działanie przyczynia się do powstania wielu szkód.

Parownik klimatyzacji samochodowej działa w odwrotny sposób niż skraplacz. Jest on skonstruowany z owalnych rurek, które znajdują się w ożebrowanej konstrukcji, co zapewnia doskonałą wydajność. Wśród głównych zadań, za jakie odpowiada parownik klimatyzacji wymienia się oczyszczanie powietrza (patrząc z tej perspektywy jest to rodzaj filtru powietrza), odparowywanie czynnika chłodniczego, nagrzewanie powietrza i zapewnienie wilgotności na optymalnym poziomie.

parownik klimatyzacji


Pozostałe marki:

parownik klimatyzacji do samochodu

Wysokiej klasy parownik klimatyzacji

Kiedy podczas jazdy zaczyna się pojawiać nieprzyjemny zapach, może się okazać, że będzie konieczne sprawdzenie, w jakim stanie jest parownik klimatyzacji. Część kierowców wychodzi z założenia, że wystarczy go odgrzybić i problem zniknie. Jednak na dłuższą metę może to być niewystarczające. Dużo bardziej polecana jest wymiana filtra kabinowego raz na rok. Istotne jest także systematyczne czyszczenie i zachowanie porządku wewnątrz pojazdu.

Klientów, którzy chcą kupić parownik zachęcamy do zapoznania się z asortymentem znajdującym się na naszej stronie. Nawet pomimo dużej dbałości o klimatyzację, może dojść do poważniejszych usterek. Wtedy należy skoncentrować się na produktach wysokiej jakości, które będą mogły zagwarantować, że korzystanie z klimatyzacji będzie bezpieczne i komfortowe. Komponując naszą ofertę, dbamy o to, by trafiały do niej tylko wysokiej klasy produkty, pochodzące od dobrych producentów.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.