Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Klimatyzacja
  7. chevron_right
  8. Osuszacz

Osuszacz

Rola osuszacza w układzie klimatyzacji

Pomimo tego, że osuszacz klimatyzacji samochodowej pełni istotną rolę, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z jego obecności. Z reguły jest on umiejscowiony między parownikiem i skraplaczem, jednak w nowszych pojazdach jest on zintegrowany z parownikiem. Ze względu na swoją podstawową funkcję, czyli eliminację wilgoci bywa nazywany także odwadniaczem. Jeżeli jednak przyjrzeć się dokładniej temu elementowi okazuje się, że jego rola jest większa.

Osuszacz klimatyzacji może być potraktowany jako zbiornik, w którym znajdują się rezerwy czynnika chłodniczego. W trakcie rozprężania czynnika chłodniczego może się zdarzyć, że cząstki wody osadzają się przy iglicy zaworu, dlatego rolą tego niezwykle istotnego podzespołu jest też pochłanianie wilgoci, która przedostaje się do układu. Dzięki prawidłowemu funkcjonowaniu osuszacza możliwa jest filtracja cząstek stałych i kontrola poziomu czynnika w układzie.

osuszacz klimatyzacji


Pozostałe marki:

osuszacz klimatyzacji do samochodu

Jak osuszacz klimatyzacji, to tylko nowy

Aby w jak największym stopniu dbać o sprawność układu klimatyzacji i minimalizować ryzyko drogich napraw, postawić trzeba na osuszacz klimatyzacji samochodowej, który jest nowy i dobrze zabezpieczony. Niezależnie od jego kształtu i rodzaju powinien być hermetycznie zapakowany. Ponieważ największe ryzyko pojawienia się wilgoci jest w momencie naprawy klimatyzacji i jakiejkolwiek ingerencji, w której dochodzi do rozszczelnienia, przy usuwaniu innych usterek należy wymienić także osuszacz na nowy.

Chociaż na rynku pojawiają się produkty używane, nie wolno z nich korzystać, w przeciwnym razie zamiast oszczędności kierowca naraża się na dodatkowe koszty. Decydując się na zakup u nas, klient ma gwarancję tego, że każdy produkt jest prawidłowo zapakowany i przechowywany. Nasza oferta składa się z wyrobów wysokiej klasy producentów, którzy dokładają starań, by spełniały one nawet najbardziej restrykcyjnych wymagania.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.