Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Silnik
  7. chevron_right
  8. Zasilanie powietrzem

Zasilanie powietrzem

Prawidłowa, płynna praca systemu napędowego – zasilanie powietrzem

Filtr powietrza jest odpowiedzialny za zbieranie wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować nieprawidłowe działanie układu napędowego. Element ten stanowi blokującą osłonę, która zapobiega przedostawaniu się szkodliwych pyłów do wnętrza silnika. Część ta spełnia zatem bardzo ważną rolę, dlatego tak istotna staje się jego obserwacja, a w razie zużycia, szybka wymiana. Niepoprawne działanie może bowiem wyrządzić wiele szkód – m.in. spowodować poważną awarię kolejnych części silnika. Naprawa zepsutych pierścieni tłokowych, bądź łożysk turbosprężarki to kosztowny wydatek. Dlatego właśnie tak ważne staje się zainwestowanie we właściwy system filtracji.

Kolejnym istotnym elementem, który ma wpływ na prawidłową pracę silnika jest przepustnica. Część ta uaktywnia się podczas naciśnięcia nogą na pedał gazu. Zapewnia ona poprawną komunikację układu sterowania z silnikiem samochodowym. Jest to część zaliczana do systemu dolotowego, dlatego, że jej praca reguluje dopływ powietrza do silnika.

przewód powietrza doładowującego


Pozostałe marki:

filtr powietrza

Korpus przepustnicy oraz wysokiej jakości filtr powietrza

Jest to również element ściśle powiązany z filtrem powietrza, który znajduje się tuż przed nim. W naszym asortymencie mogą Państwo znaleźć specjalistyczne części zasilania powietrzem, które są dedykowane do konkretnych marek oraz modeli samochodów. Zapewniamy najwyższą jakość wykonania oraz bardzo dobrą ofertę cenową.

Czujnik położenia przepustnicy jest sygnalizatorem, który informuje o każdym wykonanym ruchu tej części. Jego praca polega na przesyłaniu impulsów do komputera, który steruje pracą systemu napędowego, a ściślej silnika. Na tej podstawie system elektryczny dozuje odpowiednią ilość paliwa. W naszym asortymencie znajdą Państwo również inne elementy zasilania powietrzem, takie jak: korpusy, obudowy kolektora dolotowego, przewody powietrza doładowującego, przewody olejowe, turbiny, gotowe zestawy montażowe oraz wiele innych specjalistycznych części układu dolotowego takich jak intercooler, zestaw montażowy i uszczelek turbo, wirniki do turbosprężarki oraz przewody powietrza doładowujacego.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.