Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd osi

Napęd osi

Czym jest napęd osi i jak działa?

Napęd osi jest to element, który pozwala odróżnić na pierwszy rzut oka umieszczenie silnika w samochodzie, ale także daje możliwość określenia wielu innych aspektów. Wpływa ponadto na sposób oraz komfort jazdy. Każdy spośród dostępnych napędów – na oś tylną oraz przednią, a także słynne 4x4 ma zarówno szereg zalet, jak i wad, a wśród licznych kierowców występują podziały w kwestii tego, który daje najlepsze rezultaty i doznania w trakcie prowadzenia pojazdu.

Jak już powszechnie wiadomo, nie istnieje jeden uniwersalny napęd osi. Napęd na tył charakteryzuje przede wszystkim sportowe samochody. Pozwala osiągnąć lepsze parametry momentu obrotowego, uzyskać lepsze przyspieszenie, a to wszystko dzięki odciążeniu przedniej osi. Jednak występują w nim usterki w dyferencjale lub podporze wału. W napędzie na przód moment obrotowy przenosi się na przednią oś. Mówi się, że powinni go wybierać świeżo upieczeni kierowcy. W przypadku 4x4 następuje rozłożenie napędu.

części do układu napędowego osi


Pozostałe marki:

napęd osi

Części do układu napędowego osi

Prawidłowe funkcjonowanie napędu, zupełnie jak w przypadku każdego większego lub mniejszego układu, wpływa sprawność jego poszczególnych części. Jednak, również jak w przypadku różnych układów, tak też i tutaj mogą zdarzyć się usterki, a nawet większe awarie, które wymagają podjęcia środków zaradczych i wykonania niezwłocznej naprawy oraz wymiany tego, co uległo zniszczeniu w wyniku codziennej bieżącej eksploatacji. Oryginalne części zamienne do układu napędowego osi znajdziesz w sklepie AS Auto Części.

Oferujemy wyłącznie części do układu napędowego osi przedniej, jak i tylnej pochodzące od renomowanych producentów. Prezentowany asortyment spełnia najwyższe wymogi w zakresie bezpieczeństwa, jak również posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Produkty objęte są ochroną gwarancyjną. Nasi fachowcy ponadto podpowiedzą Ci, jakie wyposażenie do samochodu powinieneś kupić z uwzględnieniem marki, modelu i wieku pojazdu. Niezwłocznie po dokonaniu zamówienia wyślemy przesyłkę prosto pod wskazany adres.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.