Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

 1. Strona główna
 2. home
 3. chevron_right
 4. Kategorie
 5. chevron_right
 6. Silnik
 7. chevron_right
 8. Sterowanie silnikiem
 9. chevron_right
 10. Pasek rozrządu / napięcie / prowadzenie
 11. chevron_right
 12. Zestaw paska rozrządu

Zestaw paska rozrządu

Pasek rozrządu

W ofercie sklepu internetowego As Auto Części znajdą Państwo szeroki wybór elementów zamiennych dedykowanych do różnych modeli samochodów. Dostępny jest m.in. pasek rozrządu, który jest elementem układu rozrządu. Jest on niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania jednostki napędowej pojazdu. To niezwykle złożony mechanizm, który często ulega zużyciu, ponieważ jest niezwykle intensywnie eksploatowany. Nawet małe awarie mogą zakłócić pracę silnika i przyczyniać się do poważnych uszkodzeń. Z tego względu cały układ wymaga regularnej konserwacji, a pasek warto wymieniać w razie potrzeby.

Układ steruje pracą zaworów wydechowych i wtryskowych, a tym samym odpowiada za doprowadzenie mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów silnika i komory spalania. Ponadto to on zajmuje się usuwaniem spalin z układu wydechowego. Jest połączony z wałem korbowym, więc przekazuje napęd z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które z kolei wprawiają w ruch popychacze i zawory. Cały układ rozrządu jest połączony z napędem wału korbowego zębatym paskiem. Obecnie wyróżnia się trzy rodzaje układów rozrządu, które różnicuje się ze względu na ich budowę.


Pozostałe marki:

Pasek rozrządu

Pasek rozrządu ze sklepu motoryzacyjnego As Auto Części

Pasek rozrządu to elastyczny element, który jest wykonywany z syntetycznej gumy wzmocnionej dodatkowo warstwą kevlaru lub poliamidu. Charakterystyczne ząbki posiadają dodatkowo specjalną powłokę zabezpieczającą przed ścieraniem. Warto zakupić cały zestaw, dzięki któremu praca układu rozrządu będzie jeszcze bardziej efektywna. W efekcie silnik będzie działał poprawnie, a samochód będzie mógł osiągać odpowiednie parametry. Aby wybrać produkt dopasowany do marki i rocznika pojazdu, warto skorzystać z oferty sklepu internetowego As Auto Części. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą Państwo skontaktować się z nami pod numerami telefonów – 500 396 513 lub 508 991 988.

Należy pamiętać, że pasek powinien być regularnie wymieniany, a zestaw rozrządu serwisowany. Częstotliwość kontrolowania stanu technicznego jest określona przez producenta, ale trzeba też wziąć pod uwagę warunki eksploatacji pojazdu, przebieg samochodu, czas użytkowania paska. Standardowo mówi się, że warto go wymieniać co pięć lat, ponieważ jest wykonany z gumy. Z biegiem czasu traci ona elastyczność i zwiększa ryzyko zerwania. Niedopatrzenie kierowcy w tym względzie może doprowadzić do uszkodzenia tłoka z zaworem i awarii silnika, a w konsekwencji – całkowitej wymiany jednostki napędowej pojazdu.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.