Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd osi
  7. chevron_right
  8. Skrzynia rozdzielcza

Skrzynia rozdzielcza

Czym jest skrzynia rozdzielcza?

Skrzynia rozdzielcza jest niezwykle istotnym elementem zarówno w samochodach osobowych, jak i dostawczych oraz ciężarowych. Pełni bardzo ważną funkcję – ogólnie rzecz ujmując, rozdziela napęd między koła pojazdu. Bez niej nie byłoby możliwe płynne poruszanie się samochodem po drogach. Stanowi ona pewnego rodzaju dodatek do skrzyni biegów, który wspomaga i uzupełnia jej prawidłowe funkcjonowanie. Jednak w takich elementach występują różnice w zależności od sposobu oraz miejsca ich mocowania w samochodzie.

Zadaniem skrzyni rozdzielczej w samochodzie jest przeniesienie napędu, które zazwyczaj następuje na oś przednią, co jest spowodowane budową oraz zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Bierze również pośredni udział w przeniesieniu na oś tylną momentu obrotowego. Skrzynia może występować w wariancie z napędem stałym bądź dołączanym – ręcznym bądź automatycznym - w zależności od tego, czy znajduje się w niej przekładnia bez żadnych dodatkowych elementów składowych, czy też mechanizm różnicowy.

skrzynia rozdzielcza


Pozostałe marki:

skrzynie rozdzielcze

Skrzynia rozdzielcza czy reduktor?

Wśród użytkowników samochodów niekiedy panuje mylne przekonanie, że skrzynia rozdzielcza jest to alternatywna nazwa reduktora. Jednak różnica między tymi dwoma elementami jest zasadnicza i nie można utożsamiać jednego z drugim – mimo że oba ukryte są w tej samej obudowie i współpracują ze sobą. Reduktor uzupełnia działanie skrzyni i stosowany jest po to, aby zwiększyć siłę napędu redukując przy tym prędkość, co zwłaszcza przydaje się w samochodach terenowych podczas jazdy w bardzo trudnych warunkach.

Sklep AS Auto Części oferuje elementy niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania skrzyni. Niezależnie od tego, jaką markę i model samochodu posiadasz, znajdziesz tutaj wszystkie potrzebne części, takie, jak elementy zawieszenia – tuleje tylnego mostu, mocowania – w tym z przeznaczeniem do hydropodstawy, czy też uszczelniacze. Kupując w naszym sklepie, zyskujesz pewność otrzymania oryginalnych części od najlepszych producentów w najlepszych cenach oraz z szybkim czasem dostawy.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.