Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

 1. Jesteś tutaj:
 2. home
 3. chevron_right
 4. Kategorie
 5. chevron_right
 6. Silnik
 7. chevron_right
 8. Układy regulacji emisji substancji toksycznych w spalinach
 9. chevron_right
 10. Recyrkulacja spalin
 11. chevron_right
 12. EGR-zawór recyrkulacji

EGR-zawór recyrkulacji

EGR - zawór recyrkulacji

As Auto Części to nowoczesny sklep motoryzacyjny, który posiada w ofercie szeroki wybór części do wszystkich marek i modeli samochodów. Korzystając z naszych usług, mogą Państwo być pewni najwyższej jakości towaru, idealnego dopasowania do konkretnego pojazdu, a także przystępnej ceny i błyskawicznej dostawy. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji. Nasi pracownicy są dostępni pod numerami telefonów – 500 396 513 lub 508 991 988. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogiem dostępnych produktów.

Wśród dostępnych w naszym asortymencie elementów zamiennych znajdują się m.in. wysokiej jakości zawory EGR, które pochodzą od znanych i renomowanych producentów. Ta część to inaczej zawór recyrkulacji spalin. Jego podstawową funkcją jest systematyczne regulowanie przepływu spalin, co ma istotne znaczenie dla funkcjonowania pojazdu i komfortu podróży dla kierowców i pasażerów. Obecnie dostępne są zaawansowane technologicznie zawory, które posiadają np. specjalny czujnik temperatury.


Pozostałe marki:

EGR - zawór recyrkulacji

Zawór EGR od As Auto Części

Zawór EGR gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie systemu recyrkulacji spalin. Umożliwia on przyspieszanie odparowywania paliwa, a także obniżanie temperatury spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Celem użytkowania tego elementu samochodowego jest obniżenie ilości tlenu, który jest dostarczany do komory spalania. W efekcie możliwe jest obniżenie temperatury i emisji tlenków azotu. Obecnie dostępne są zawory ze sterowaniem elektromagnetycznym, które otwierają się płynnie. Ich atutem jest to, że dokładnie regulują porcję spalin, która ma trafić do komory spalania.

Co ciekawe, zawór recyrkulacji otwiera się tylko w określonym momencie – decyduje o tym sterownik pracy silnika. Ten element pozostaje zamknięty, dopóki silnik nie jest obciążony czy nie osiągnie optymalnej temperatury pracy. Najczęściej spaliny wracają do silnika przy niskim i średnim obciążeniu. Jaki mogą być objawy uszkodzenia zaworu? Zależy to od rodzaju awarii. Zwykle dochodzi do zanieczyszczenia i problemów z przepływem spalin do układu dolotowego, pojawiają się również problemy z osiągnięciem pełnej mocy silnika. W As Auto Części możemy zaproponować części zamienne pochodzące od znanych i cenionych na rynku marek. Jeśli zawór EGR w Państwa aucie odmówił posłuszeństwa lub po prostu się zużył, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W tym celu wystarczy skorzystać z naszej praktycznej wyszukiwarki – wybrać markę samochodu, model, rocznik i wersję silnikową.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.