Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ kierowniczy
  7. chevron_right
  8. Przewody kierownicze sztywne i elastyczne

Przewody kierownicze sztywne i elastyczne

Przewody kierownicze w układzie hamulcowym

Przewody hydrauliczne do wspomagania układów hamulcowych służą jako specjalne elementy transportujące płyn hamulcowy. Mają one znaczący wpływ na komfort jazdy, a przede wszystkim na bezpieczeństwo. W związku z tym powinny być kontrolowane w ramach każdego przeglądu, aby pozostawały w idealnym stanie technicznym. Typowe wady tych części to m.in. korozja w przypadku przewodów sztywnych lub uszkodzenie elastycznych wężyków. Usterki mogą się pojawić na skutek wypadku, nieprawidłowego montażu lub naturalnego zestarzenia się materiałów.

Wyróżnia się sztywne i elastyczne przewody kierownicze. Zarówno jedne, jak i drugie przenoszą siłę aktywacji na hamulec koła – jedne robią to w sposób hydrauliczny, zaś drugie mechanicznie. Elastyczne wężyki stosuje się we wszystkich ruchomych elementach między karoserią i podwoziem. Są one wykonane najczęściej ze specjalnej mieszanki kauczukowej ze zintegrowaną plecionką. To skutecznie wzmacnia produkt, wspomagając efektywność jego pracy i pełniąc funkcję specjalistycznego kompensatora udarów ciśnieniowych. W ofercie sklepu motoryzacyjnego As Auto Części znajdą Państwo szeroki wybór produktów w tej kategorii.

przewody kierownicze


Pozostałe marki:

przewody hydrauliczne do wspomagania

Sztywne przewody kierownicze

Sztywne przewody kierownicze z kolei łączą element aktywujący, np. pompę hamulcową, z komponentami hydraulicznymi hamulca koła. Przewody tego typu są wykonane z odpornego na korozję metalu (a więc z mosiądzu lub miedzi). Ich zadaniem jest profesjonalne rozprowadzanie płynu hamulcowego z pompy hamulcowej do wszystkich przewodów elastycznych i elementów wykonawczych układu hamulcowego (cylinderków hamulcowych czy zacisków). W As Auto Części znajdą Państwo te elementy w atrakcyjnej i konkurencyjnej na rynku cenie. Gwarantujemy bezpieczne zakupy za pośrednictwem naszej strony internetowej – złożone u nas zamówienia realizujemy możliwie najszybciej. Standardowo realizujemy je w ciągu dwudziestu czterech godzin od momentu złożenia zamówienia.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.