Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ hamulcowy
  7. chevron_right
  8. Dzwignia / linka / ciegna

Dźwignia / linka / cięgna

Profesjonalne linki

Układ hamulcowy należy do jednych z podstawowych podzespołów w samochodzie. Są to wszystkie elementy i układy w pojeździe, które uczestniczą w hamowaniu. W samochodzie wyróżnia się dwa układy hamulcowe. Pierwszy to podstawowy (roboczy). Aktywuje się go i obsługuje prawą nogą, zazwyczaj jest to jednostabilny układ hydrauliczny. Drugi – dodatkowy – nazywa się potocznie „ręcznym”, jest aktywowany ręcznie lub lewą nogą. Jest to zwykle wielostabilny układ cięgien i dźwigni hamulcowych. Szeroki wybór produktów z zakresu elementów wchodzących w skład takiego układu znajdą Państwo w asortymencie sklepu motoryzacyjnego As Auto Części.

W As Auto Części na co dzień wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne i informatyczne, które pozwalają nam niezawodnie dobierać części zamienne do Państwa samochodów. Dostępne w naszej ofercie produkty pochodzą od najlepszych producentów, dzięki czemu już od wielu lat spełniają Państwa oczekiwania. Znajdą Państwo u nas szeroki wybór elementów wchodzących w skład układu hamulcowego, m.in. cięgna hamulcowe. Mamy dziewięcioletnie doświadczenie w tej branży i naprawdę znamy się na tym, co robimy. Warto nam zaufać!

linki hamulcowe

 


Pozostałe marki:

linki hamulca ręcznego

Linki hamulca ręcznego na miarę Państwa potrzeb

Reasumując, ręczny hamulec awaryjny to obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu. Kiedy kierujący pojazd zamierza go uruchomić, następuje pociągnięcie dźwigni i przesunięcie linki hamulcowej w pancerzu, która zaciska mechanizmy hamulca na elemencie hamowanym (związanym z kołem). W efekcie od tego elementu układu zależy efektywne funkcjonowanie wszystkich mechanizmów – niesprawność linki (choćby jej rozciągniecie, zapieczenie lub skorodowanie) oznacza, że koniecznie trzeba ją wymienić. Do objawów awarii należy m.in. zbyt duży opór towarzyszący zaciąganiu dźwigni lub nieefektywność hamulca awaryjnego przy jego pełnym zaciągnięciu.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.