Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Klimatyzacja
  7. chevron_right
  8. Sterowanie / regulacja

Sterowanie / regulacja

Różnice w usterkach i naprawie w sterowaniu ręcznym i automatycznym

Sterowanie klimatyzacją może odbywać się manualnie albo automatycznie. Część kierowców jest zwolennikami nawiewów sterowanych ręcznie, a część wybiera komfort automatyki. W najnowszych pojazdach wyposażenie w climatronic stało się właściwie standardem. Poza kierowcami, którzy w swoich pojazdach już na wstępie mają nawiewy najnowszej generacji, są też i tacy, którzy decydują się na to, by przerobić swoją starą klimatyzację, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Każde z rozwiązań ma inne zalety, ulega innym usterkom i posiada inne części zamienne.

Regulacja klimatyzacji w urządzeniach sterowanych manualnie odbywa się poprzez przycisk włączający i wyłączający klimatyzację oraz dwa pokrętła znajdujące się na desce rozdzielczej. W ten sposób określa się temperaturę powietrza i siłę nawiewu. Z kolei w klimatyzacji automatycznej, kierowca na elektronicznym wyświetlaczu określa poziom optymalnej temperatury. Następnie komputer samodzielnie dopasowuje siłę i kierunek nawiewu w odniesieniu do mas powietrza. Czujniki umiejscowione w kabinie wysyłają sygnały na temat wahań temperatury.

sterowanie klimatyzacją


Pozostałe marki:

regulacja klimatyzacji

Sterowanie klimatyzacją – wymiana części

Klimatyzacja jest jednym z tych udogodnień, które chce posiadać każdy kierowca. Niezależnie od tego, czy ta, w którą jest wyposażony samochód będzie automatyczna, czy ręczna, musi być regularnie czyszczona i raz na rok trzeba zrobić jej przegląd. W zależności od tego, jakiego typu jest sterowanie klimatyzacją, może dochodzić do innych uszkodzeń. Kierowca dbający o swoje auto musi równie dobrze dbać o układ chłodzenia. Jeśli mimo prawidłowej konserwacji zajdzie potrzeba, by poszczególne elementy wymienić na nowe, warto wziąć pod uwagę te, które znajdują się w naszej ofercie. Są one dobrej jakości i w dobrych cenach, dlatego kupując je można zaopatrzyć się bezawaryjne części bez przepłacania.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.