Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Zawieszenie osi / prowadzenie kół / koła
  7. chevron_right
  8. System kontroli ciśnienia w ogumieniu

System kontroli ciśnienia w ogumieniu

Wysokiej jakości części i akcesoria samochodowe dostępne w sklepie internetowym As części

System kontroli ciśnienia w ogumieniu najczęściej montowany jest tuż przy zaworach powietrza. Jego zadaniem jest sprawdzanie i bieżące monitorowanie aktualnego ciśnienia w oponach. To bardzo pomocny mechanizm, dzięki któremu kierowca może dowiedzieć się o istotnych parametrach, które wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Nieprawidłowe ciśnienie oraz jego nierówne rozłożenie w każdej z opon może skutkować niebezpieczną sytuacją podczas jazdy, w szczególności wtedy, gdy dochodzi do gwałtownych skrętów, szybkiego ruszania oraz hamowania. Niepoprawny stopień ciśnienia w kołach przyczynia się także do znacznego przyspiesza zużycia paliwa.

Za monitorowanie stanu ciśnienia odpowiedzialny jest czujnik ciśnienia w oponach. Element ten dostarcza kierowcy szczegółowe informacje, dzięki czemu w razie niepoprawnych parametrów może on szybko zareagować na sytuację i tym samym uniknąć awarii i kosztownych napraw.

czujnik cisnienia w oponach


Pozostałe marki:

system kontroli cisnienia w ogumieniu

System kontroli ciśnienia w ogumieniu – elementy układu dostępne w sklepie As części

Zazwyczaj system kontroli ciśnienia dzieli się na pośredni i bezpośredni. W naszej ofercie znajdują się modele, które dostosowane są do konkretnych pojazdów, dzięki czemu kupując dany produkt masz pewność, że będzie on kompatybilny z resztą elementów układu.

Czujniki ciśnienia w kołach, nadajnik radiowy oraz zasilanie to elementy składające się na system kontroli ciśnienia w ogumieniu. W przypadku niewłaściwego ciśnienia, impuls z informacją zostaje przekierowany do monitora pokładowego w postaci świecącej się alarmującej ikonki. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na bieżące monitorowanie, co w rezultacie może przyczynić się do mniejszego spalania oraz wolniejszego zużycia bieżników na oponach. Sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz model adekwatny do Twojego pojazdu. Zapewniamy wysoką jakość oraz bardzo dobre, atrakcyjne ceny. Zapraszamy na zakupy do sklepu As części.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.