Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Klimatyzacja
  7. chevron_right
  8. Rezystor szeregowy

Rezystor szeregowy

Dobrej jakości zamienniki rezystora klimatyzacji

Jednym z ważniejszych elementów w układu chłodzenia jest rezystor klimatyzacji. Wtedy, kiedy powietrze ciepłe i zimne jest przepychane przez przewody, rolą rezystora jest regulacja prędkości wentylatora. Odbywa się to przez redukcję napięcia, jakie do niego dociera. W praktyce przekłada się to na możliwość dowolnego ustawienia nawiewu, by zwiększyć albo zmniejszyć ilość powietrza, jaka będzie się dostawała do środka samochodu.

Rezystor nawiewu może wykorzystywać przewody albo tranzystory i płytkę drukowaną. Pierwszy rodzaj jest spotykany w starszych pojazdach, drugi w nowszych. Usterkę rezystora można podejrzewać wtedy, kiedy urządzenie działa na najwyższej prędkości, a do wentylatora jest przepuszczone największe napięcie, natomiast jest niesprawny przy innych prędkościach. Nie wolno lekceważyć tego nawet wtedy, kiedy nie działa tylko jeden zakres obrotów.

rezystor klimatyzacji


Pozostałe marki:

rezystor nawiewu

Rezystor klimatyzacji – postaw na dobre zamienniki

Po zagłębieniu się w przyczynę kłopotów, nie raz można spotkać się z tym, że przewody zostały stopione, co wynika z tego, że rezystor wentylatora pobiera dużo mocy z układu elektrycznego. Może się również okazać, że przyczyna awarii jest głębsza, tzn. więcej mocy jest pobieranych przez uszkodzenie innych elementów klimatyzacji. Rezystora nie da się naprawić, trzeba się nastawić na to, że konieczna będzie jego wymiana na nowy.

Jeżeli oporniki dmuchawy będą zastąpione przez źle dobrany zamiennik, może dojść do przegrzania, a to z kolei prowadzi do stopienia obudowy wentylatora albo kanałów układu wentylacji. Dlatego też nasza oferta obejmuje przekrój produktów z tej kategorii, które sprawdzą się w wielu samochodach. Dostępny jest również często poszukiwany przez kierowców jeżyk BMW. Do współpracy z naszym sklepem zachęcamy wszystkich, którym zależy na tym, by zaopatrzyć się w części zamienne zapewniające bezawaryjną eksploatację i nie chcą przy tym przepłacać.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.