Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd paskowy
  7. chevron_right
  8. Koło pasowe

Koło pasowe

Koła pasowe do samochodu

Koła pasowe do samochodu są elementem, który występuje powszechnie w pojazdach spotykanych na drodze – zarówno tych osobowych, jak i dostawczych oraz ciężarowych. Konieczność stosowania tego mechanizmu powiązana jest w pojazdach z występowaniem wysokiego momentu obrotowego i równie sporą mocą silnika. Takie koła są elementami przekładni pasowej wraz z pasem napędowym. Właśnie na koło zakładany jest pas napędowy. Zadaniem takiego koła jest napędzanie alternatora, czyli elementu, który pozwala na ładowanie akumulatora.

Koła pasowe do osprzętu silnika są niezbędne, aby cały układ pracował bez zarzutu. Występuje kilka rodzajów kół. Jednym z nich są koła gładkie, które współpracują z pasem gładkim. W przypadku kół z rowkiem stosowany jest pas klinowy – popularne rozwiązanie, które charakteryzuje się przekrojem w formie trapezu i napędza w samochodzie najczęściej pompę wodną, sprężarkę klimatyzacji, a także alternator. Inną formą kół są te z rowkami ułożonymi w poprzek obwodu, w celu przystosowania do używania wraz z pasem zębatym.

koło pasowe do samochodu


Pozostałe marki:

koło pasowe do osprzętu silnika

Koła pasowe do osprzętu silnika

Koła pasowe do osprzętu silnika, jakim są pasy klinowe, mocowane są z wykorzystaniem tulei. Takie tuleje podlegają normalizacji i charakteryzuje je określona średnica otworu. Takie koło zakładane jest na wale. W swojej budowie posiada rowki - to rozwiązanie pozwala na wspomaganie pracy kompresora klimatyzacji, a także układu kierowniczego. Części kół połączone są ze sobą dzięki gumowemu elementowi, którego zadaniem jest tłumienie drgań i wyciszanie jego pracy. Nowe typy kół wspomagane są przez tłumik drgań.

Sklep AS Auto Części oferuje koła pasowe od znanych i renomowanych producentów osprzętu motoryzacyjnego. Jeżeli coś szwankuje w alternatorze twojego pojazdu, być może wymaga on naprawy i wymiany koła pasowego. Zanim dokonasz zamówienia, nasi fachowcy są gotowi, aby pomóc ci dobrać odpowiedni model w zależności od rodzaju twojego pojazdu, tak, by dopasować części do twoich indywidualnych preferencji. Części zostaną dostarczone pod wskazany adres w przeciągu kilku dni, byś mógł cieszyć się jazdą bez awarii.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.