Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd osi
  7. chevron_right
  8. Oleje

Oleje

Najlepsze oleje do dyferencjału

Oleje przekładniowe do dyferencjału stanowią tak samo istotny składnik wyposażenia warsztatu, jak i te przeznaczone do silników. Podobnie jak smarowanie wału korbowego, panewek czy krzywek lub popychaczy oraz łańcuszka rozrządu, ważne jest smarowanie mechanizmu różnicowego. W zależności od rodzaju pojazdu, może wystąpić więcej niż jeden dyferencjał – w rozrządzie samochodów terenowych mogą znajdować się nawet trzy takie mechanizmy! Dlatego ogromnie ważna jest dbałość o ten mechanizm.

Innym istotnym elementem niezbędnego wyposażenia samochodowego są przekładnie. Koła zębate w przekładniach łączą się z mechanizmem różnicowym, a samym zadaniem przekładni jest przenoszenie momentu obrotowego. Między elementami przekładni podczas pracy samochodu występuje silne tarcie, stąd niezbędne jest dostarczenie takim elementom oleju przekładniowego, który będzie redukował opór, eliminował występowanie korozji, a ponadto zapewniał wyciszenie i nienaganną pracę mechanicznych wszystkich części składowych.

olej przekładniowy


Pozostałe marki:

olej do przekładni

Oleje do dyferencjału, mostu napędowego i przekładniowe

Warto skoncentrować się również na trochę większej całości, jaką jest most napędowy, który składa się nie tylko z mechanizmu różnicowego, ale również z osi i kół napędowych. Współczesne konstrukcje różnią się znacząco od tych, które były stosowane przed kilkudziesięcioma laty, jednak zasada ich działania jest dosyć podobna. Dlatego też niezwykle istotne jest dobranie wysokiej jakości oleju do mostu napędowego, by zapewnić płynność jego pracy, bezawaryjność, a także w celu uniknięcia korozji poszczególnych elementów napędu.

Jeżeli poszukujesz dobrego i sprawdzonego oleju do dyferencjału, mostu napędowego czy olejów przekładniowych w twoim samochodzie, skorzystaj z bogatej oferty sklepu AS Auto Części. Znajdziesz tutaj zarówno oleje mineralne, jak i syntetyczne o wysokich właściwościach smarujących, które pozwalają wyciszyć pracę mechanizmów niezbędnych do poprawnego, niezakłóconego i długotrwałego działania w dobrej kondycji napędu samochodowego. Otrzymujesz gwarancję zakupu wyłącznie oryginalnych produktów w doskonałej cenie.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.