Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd paskowy
  7. chevron_right
  8. Alternator - sprzęgło jednokierunkowe

Alternator - sprzęgło jednokierunkowe

Alternatory i sprzęgła jednokierunkowe do alternatora

Prądnica prądu przemiennego, jest częścią niezbędną w każdym samochodzie. Ta konstrukcja wymyślona i pierwszy raz zbudowana przez naukowca Nikolę Teslę pod koniec XIX wieku odpowiada za ładowanie akumulatora samochodowego.

Sprzęgła jednokierunkowe do alternatora są wymagane przez wzgląd w jego budowie. Silniki wysokoprężne charakteryzuje równie wysoki moment obrotowy, który zostaje zredukowany poprzez działanie koła zamachowego – najczęściej dwumasowego, będącego elementem niepożądanym w samochodach. Innym rozwiązaniem jest koło pasowe, między którymi występuje swoisty tłumik, jakim jest gumowy element łączący jego metalowe części. Innym podzespołem tłumiącym może być właśnie alternator – te produkowane obecnie są mocne i wydajne, jednak czynią dużo hałasu oraz nagłe różnice prędkości.

sprzęgło jednokierunkowe


Pozostałe marki:

sprzęgło jednokierunkowe do alternatora

Sprzęgła jednokierunkowe – potrzebny element

W celu wytłumienia i wyciszenia wszelkich niepożądanych huków, hałasów, wstrząsów oraz wibracji stosowane są w alternatorach sprzęgła jednokierunkowe. Znane są pod nazwą OWC, która stanowi skrót angielskiego terminu „one way clutch”. Ich alternatywą jest sprzęgiełko alternatorowe OAD – od „overrunning alternator decoupler”. Blokowanie sprzęgła przy ruchu w przeciwnym kierunku następuje poprzez rozłączenie napędu. Wynika ono z różnicy prędkości, która występuje między alternatorem a paskiem kołowym.

Sklep AS Auto Części oferuje sprzęgła jednokierunkowe do alternatora w najlepszej cenie na rynku. Zapewniamy, że oferowane przez nasz sklep produkty są dziełem najlepszych światowych producentów, co jest gwarancją długotrwałego użytkowania bez występowania niespodziewanych awarii. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortem jazdy przez bardzo długi czas, bez stukania, huków i innych problemów. Oferujemy również fachowe doradztwo przed dokonaniem zakupu, abyś mógł dobrać najlepsze części indywidualnie do twojego samochodu.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.