Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ chłodzenia
  7. chevron_right
  8. Narzędzia

Narzędzia

Zestawy kontroli ciśnienia w układzie chłodzenia

W sklepie motoryzacyjnym As Auto Części znajdą Państwo narzędzia specjalistyczne do układu chłodzenia silnika, które pomogą Państwu zadbać o to, aby układ chłodzenia w użytkowanym pojeździe znajdował się w dobrym stanie technicznym. Nie ulega wątpliwości, że chłodzenie jest jednym z podstawowych elementów decydujących o żywotności silnika w samochodzie. Aby zapewnić prawidłową pracę auta, konieczne jest utrzymywanie temperatury silnika na jednolitym poziomie, aby nie doprowadzić do stanu przegrzania lub wychłodzenia auta.

W tej sytuacji konieczne jest kontrolowanie parametrów pracy silnika w postaci temperatury i ciśnienia. Do tego celu idealnie nadadzą się zestawy kontroli ciśnienia w układzie chłodzenia, które znajdują się w ofercie sklepu motoryzacyjnego As Auto Części.

zestawy kontroli cisnienia w układzie chłodzenia


Pozostałe marki:

narzędzia specjalistyczne do układu chłodzenia silnika

Narzędzia specjalistyczne do układu chłodzenia silnika w As Auto Części

W zależności od samochodu i jego modelu układy chłodzenia mogą co prawda różnić się szczegółami, jednak zawsze muszą być oparte są na działaniu termostatu. Kiedy silnik jest jeszcze zimny, termostat odcina obieg płynu do chłodnicy, angażując w cały proces wymiennik ciepła w instalacji ogrzewania (tzw. mały obieg). Natomiast jeśli silnik osiągnie wyższą temperaturę, termostat automatycznie otwiera tzw. duży obieg i pozwala na swobodną cyrkulację płynu z wykorzystaniem chłodnicy. Tam następuje odbiór ciepła na zewnątrz i uwolnienie go do otoczenia.

Reasumując, do prawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia konieczne jest utrzymywanie wartości ciśnienia na właściwym poziomie – przekłada się to zapewnienie bezwzględnej szczelności całego systemu. W asortymencie As Auto Części znajdą Państwo narzędzia specjalistyczne do układu chłodzenia silnika w tym adaptery , dzięki którym bez większych problemów zatroszczą się Państwo o wskazane parametry, podnosząc komfort jazdy swoim pojazdem i wydłużając okres jego bezawaryjnej eksploatacji. Oferujemy również konkurencyjne na rynku ceny.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.