Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Układ pneumatyczny

Układ pneumatyczny

Części do układu pneumatycznego

Hamulcowy układ pneumatyczny jest rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku samochodów ciężarowych, ponieważ ładunek obciążeniowy jest tu kilkakrotnie wyższy niż u pojazdów osobowych, które z kolei wyposażone są w hydrauliczny system hamowania. Przewożony ciężar wpływa na podwyższoną siłę hamowania. Konstrukcja tego układu sprawia, że kierowca naciskając stopkę hamulca, rozpoczyna pracę zaworu. Element ten z kolei kieruje przepuszczanym do siłowników dopływem sprężonego powietrza. W ten sposób dochodzi do rozsuwania się szczęk hamulcowych. W przypadku pojazdów z systemem hydraulicznym proces ten jest mniej skomplikowany – naciśnięcie pedału generuje wówczas uruchomienie szczęk hamulcowych.

części do układu pneumatycznego


Pozostałe marki:

podzespoły układ pneumatyczny samochodów ciężarowych

Części do układu pneumatycznego

System hamowania w samochodach ciężarowych zapewnia bezpieczne zatrzymanie pojazdu, bez potrzeby włączania w ten proces znacznych zasobów sił kierowcy. Kolejnym atutem tego systemu jest również możliwość zahamowania, nawet po zatrzymaniu pracy silnika. W naszym sklepie internetowym As części kupisz nowe, oryginalne części do układu pneumatycznego. Posiadamy gotowe zestawy naprawcze oraz pojedyncze elementy – przewody, zbiorniki powietrza, sprężarki, zawory oraz wiele więcej. Każda część jest dopasowana do konkretnego modelu pojazdu, dzięki czemu masz stu procentową pewność, że będzie ona kompatybilna z resztą konstrukcji.

System hamowania wbudowany w pojazdach o dużej ładowności składa się z wielu, ściśle współpracujących ze sobą części, które z czasem mogą ulec zużyciu. Podzespoły takie jak – tłoczyska w siłownikach pod wpływem pewnych czynników zaczynają działać nieprawidłowo. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest stary filtr oleju. Układ pneumatyczny samochodów ciężarowych wymaga ciągłego monitorowania stanu oraz profesjonalnego serwisu, a w razie potrzeby szybkiej wymiany zepsutych elementów – w naszym sklepie kupisz wszystkie niezbędne części.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.