Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd dodatkowy
  7. chevron_right
  8. Uszczelki

Uszczelki

Niezbędny element w twoim samochodzie

Uszczelki stanowią niezwykle istotny składnik obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu. Te niewielkie elementy wykonane z gumy pomagają wzmocnić nieprzepuszczalność na łączeniach części wykonanych z metalu lub szkła. Są dobrym środkiem zabezpieczającym przed wilgocią oraz hałasem z zewnątrz. Stosowane są do uszczelniania różnorakich otworów w drzwiach samochodów osobowych, samochodów ciężarowych oraz pojazdów takich jak ciągniki, a ponadto w innych maszynach i sprzętach wykorzystywanych w rolnictwie.

Ze względu na komponent, z jakiego są wykonywane, uszczelki nie przepuszczają wody i nie nasiąkają nią. Wykorzystywane są zarówno przy zabezpieczeniu oraz izolowaniu bagażników, drzwi, szyb samochodowych, a także w silnikach. Oprócz ochrony przed wodą zabezpieczają również m.in. drzwi samochodowe przed obiciami podczas zamykania i nie dopuszczają do zbędnego trzaskania, a tym samym tłumią hałas. Takich uszczelek nie może zabraknąć w samochodowym wnętrzu, a także w warsztacie każdego mechanika.

olej napędu dodatkowego


Pozostałe marki:

napęd dodatkowy - oleje

Uszczelki – do drzwi, kabiny oraz silnika

Rezultatem usterek powstałych w wyniku nieprawidłowej eksploatacji samochodu są wycieki oleju samochodowego. Mogą one wystąpić również z powodu uszkodzeń albo braków uszczelnienia na powierzchniach wału korbowego lub w obrębie zaworów ssących i wydechowych oraz zaworów ERG, których zadaniem jest regulowane dopływu powietrza do kolektora ssącego silnika. W celu zapobiegania takim niespodziewanym wyciekom oleju warto zainwestować w dobre jakościowo uszczelki gumowe, które również oferuje sklep AS Auto Części.

Można wyróżnić wiele oznak, które świadczą o uszkodzeniach uszczelek. Podstawową obserwacją jest wyciek płynu chłodniczego. Innymi objawami mogą być problemy z uruchomieniem silnika lub jego przegrzewanie się podczas pracy. Niedostateczna dbałość o zachowanie ciągłości w uszczelnieniu silnika może skutkować jego poważną awarią, a nawet w pewnych przypadkach uszkodzeniem. Uszczelki pomagają także w różnych, nawet wybitnie ekstremalnych warunkach utrzymać prawidłową eksploatację silnika po jego naprawie.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.