Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Strona główna
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Napęd koła
  7. chevron_right
  8. Zewnetrzna przekladnia planetarna

Zewnętrzna przekładnia planetarna

Czym jest przekładnia planetarna?

Zewnętrzna przekładnia planetarna pozwala na przeniesienie momentu obrotowego – nawet takiego o dosyć wysokich parametrach. Taką przekładnię tworzą dwie części składowe o wspólnym środku, czyli tak zwane koła zębate. Takie elementy, występujące w składzie układu napędowego danego samochodu – nie tylko osobowego bądź dostawczego, ale nawet – a może przede wszystkim – ciężarowego. Pozwalają one zachować wysoką sprawność działania, a tym samym znacząco wpływają na komfort użytkowania samochodu, jak i samej jazdy.

W zewnętrznej przekładni wyróżnia się zatem dwa koła. Pierwsze z nich jest to zewnętrzne koło pierścieniowe, które posiada swoiste uzębienie wewnętrzne, drugie natomiast nazywa się kołem słonecznym, czyli centralnym. To koło charakteryzuje z kolei uzębienie zewnętrzne. Pomiędzy tymi dwoma elementami znajdują się tak zwane satelity, czyli jeszcze mniejsze koła zębate, które łączy wodzidło. Te mniejsze koła zębate obracają się wokół własnych osi i ponadto wykonują obieg wokół całkowitej osi mechanizmu przekładniowego.

zewnętrzne przekładnie planetarne


Pozostałe marki:

zewnętrzne przekładnie planetarne do samochodów ciężarowych

Zewnętrzna przekładnia planetarna do samochodów ciężarowych

W przypadku samochodów ciężarowych zewnętrzna przekładnia planetarna spełnia swoją funkcję w sposób o wiele bardziej efektywny, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych samochodów osobowych. Mechanizm taki ma liczne zalety wynikające z jego stosowania, w tym – zniwelowanie luzów. Użytkowanie usprawniają pierścienie sprzęgające. W zależności od posiadanej marki i modelu samochodu należy wybrać odpowiedni model przekładni, w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów po dokonaniu wymiany tego elementu.

Wybór najlepszej zewnętrznej przekładni planetarnej do samochodów ciężarowych oraz dostawczych i osobowych warto skonsultować z profesjonalnym doradcą. Sklep AS Auto Części oferuje fachową pomoc w dziedzinie doboru odpowiednich części zamiennych, które będą doskonale współgrać z twoim samochodem, a także wyzwalać u ciebie pozytywne emocje płynące z bezpiecznej i bezproblemowej jazdy. Oferujemy także szybką wysyłkę oraz ochronę gwarancyjną każdego zamówionego przedmiotu spośród naszej bogatej oferty.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.