Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

tel : 500 396 513 Piotrek

tel : 508 991 988 Marek

pn - pt : 8:00-17:00

  1. Jesteś tutaj:
  2. home
  3. chevron_right
  4. Kategorie
  5. chevron_right
  6. Sprzęgło / części montażowe
  7. chevron_right
  8. Płyn hydrauliczny

Płyn hydrauliczny

Skuteczna ochrona – płyn hydrauliczny

Płyn hydrauliczny zapewnia właściwe działanie układu hamulcowego. Jego zadaniem jest ochrona metalowych części przed rdzewieniem i korozją oraz odpowiednie uszczelnienie elementów całego układu hamulcowego. Brak oleju grozi niepoprawną pracą biegów, trudnościami z ich zmianą podczas jazdy oraz złym działaniem pedału sprzęgła, które po wciśnięciu nie powraca do pozycji wyjściowej, co z kolei jest oznaką zapowietrzenia całego układu hamowania. Konsekwencje te są bardzo niebezpieczne dla kierowcy, który nie posiada wówczas pełnej kontroli nad systemem hamulcowym, dlatego tak ważne jest regularne monitorowanie poziomu płynu.

Płyn hamulcowy wspomaga działanie całego układu hamowania, jego regularna wymiana powinna odbywać się mniej więcej co dwa lata. Zalecenie to jest ważne przede wszystkim z tego względu, że podczas eksploatacji olej wchłania wilgoć. Jest to związane z jego specyficznym składem, który absorbuje wodę, aby chronić metalowe części układu hamowania przed niszczeniem i korozją. Jest to jednak normalne działanie, które uaktywnia się podczas codziennej eksploatacji. Regularna wymiana oleju zapewnia skuteczne hamowanie i prawidłowe działanie całego systemu.

płyn hamulcowy


Pozostałe marki:

płyny hamulcowe dot 4

Płyny hamulcowe dot 3

Płyny hamulcowe dot 3 chronią przed nadmiernym przedostawaniem się wilgoci, która skutkuje znacznym obniżeniem temperatury wrzenia. Umożliwiają skuteczne i zdecydowane zatrzymanie auta nawet podczas niekorzystnych warunków. W naszym sklepie znajdą Państwo olej, który znajduje zastosowanie zarówno w starszych, bębnowych systemach hamowania, jak również w układach tarczowych. Chroni przed korozją i przedłuża żywotność gumowych elementów systemu, skutecznie zapobiegając przed ich napęcznieniem.

W naszym asortymencie znajdują się również płyny hamulcowe dot 4, które nawet podczas dużego stężenia wody, nadal zapewniają bardzo dobrą pracę całego systemu hamowania. Ich minimalna temperatura wrzenia wynosi 230 stopni Celsjusza. Ponadto oferowany przez nas płyn hydrauliczny skutecznie chroni elementy układu hamowania oraz znacząco przedłuża ich żywotność.

Masz pytanie? Zadzwoń, chętnie pomożemy.

Piotrek: 500 396 513 / Marek: 508 991 988

pn - pt 8:00 - 17:00.